Dekoracje DIY: ozdoby, które zrobisz samodzielnie

Coraz popularniejsze stają się własnoręczne ozdoby, których przygotowanie nie zajmuje wiele czasu ani nie wymaga sporych funduszy. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na to, by kupować ozdoby za każdym razem, gdy zmienia się pora roku lub gdy nadchodzą kolejne święta. Dlatego właśnie warto postawić na własną kreatywność i sprawdzić, jak zrobić samemu dekoracje do domu w prosty sposób nawet dzisiaj. I to bez względu na to, czy potrzebujemy ich do sypialni, salonu, pokoju dziecka. Zawsze znajdzie się coś pięknego i taniego.

DIY4
Dekoracje DIY

Dekoracje DIY: tani i szybki sposób na metamorfozę wnętrza

Takie dekoracje przeważnie nie zajmują wiele czasu. Wystarczy godzinka po południu, by stworzyć wystarczającą ilość ozdób do swojego domu. Sporo też zależy od tego, jakiego typu będą to dekoracje i w jakiej ilości, ale na pewno nie zajmie nam to za wiele czasu. Dosyć popularne są obrazy, szczególnie wykonane metodą DIY. Te niewielkie dzieła sztuki wyglądają zdecydowanie lepiej niż kolejny obraz czy plakat, które już wiszą w niejednym domu. Żeby stworzyć taki obraz nie potrzeba specjalnych zdolności. Wystarczy sięgnąć po dobrej jakości poradnik, który nam wszystko wyjaśni i otworzy naszą wyobraźnię.

W tworzenie możemy zaangażować całą rodzinę. Z pewnością takie obrazy świetnie będą prezentować się w różnych miejscach w naszym domu: w sypialni, pokoju dziecka czy salonie. Na początek przydadzą się odpowiednie materiały. Możemy wykonywać obrazy na sklejce lub kartonie. Pamiętajmy też, że nie musi to wyglądać profesjonalnie. Ważne, by pasował do naszego wystroju i naszego gustu. Sklejkę warto wcześniej zagruntować białą farbą. Takie malowanie nie zajmie wiele czasu, a pozwoli nam się wyciszyć, spędzić dobrze czas, a do tego nie pochłonie sporej ilości funduszy.

Popularne pomysły na dekoracje DIY:

  • obraz,
  • dekoracje kwiatowe,
  • doniczki,
  • tablica inspiracji,
  • lampki.
DIY5
Dekoracja w domu

Dekoracja w domu: bukiety kwiatów

Kolejną dekoracją, które można wykonać samodzielnie są bukiety kwiatów. Takie własnoręcznej roboty mają tę zaletę, że można w łatwy sposób je wykonać z różnych materiałów, na początek wystarczy papier, bibułka czy serwetki. Przeważnie mamy to wszystko w domu i nawet nie musimy niczego kupować.

W tym przypadku przydadzą się odpowiednie zdolności plastyczno-techniczne, które pozwolą nam stworzyć piękne bukiety, które staną się ozdobą naszego stołu i całego domu. Jeżeli uwielbiamy sztuczne kwiaty, można z powodzeniem zrobić bukiety, które będą z nami dłużej niż jedna pora roku.

Kolorowe dekoracje: pudełka na skarby najmłodszych

A to wciąż dopiero początek pomysłów na to, jak zrobić samemu dekoracje do domu. Przecież jest tak wiele innych rzeczy, które możemy zrobić samodzielnie i to z wykorzystaniem materiałów, które posiadamy we własnym domu. Może sprawdzimy teraz pudełka i girlandy. Na początek materiały. Wystarczy, że zostawimy sobie pudełka po zakupach. Mogą być jakiekolwiek, np. po butach, makaronie, ryżu itp. Powinny być wystarczająco duże, by dać nam pewne pole do popisu. W takim razie możemy zabrać się do pracy. Znajdźmy w domu wszystko, co może nam się przydać do ich oklejenia. Kartki, bibuła, cekiny i wiele innych rzeczy, które odpowiednio naklejone dadzą naprawdę rewelacyjny efekt.

Możemy je też ozdobić jako domek z piernika i przechowywać w nich słodycze. Szczególnie na święta będzie to idealna niespodzianka i wspaniały prezent, z którego warto skorzystać. Poza tym świetnie nadadzą się na przechowywanie ubrań, zabawek i wielu innych wspaniałych rzeczy. Pudełka można nawet okleić z pomocą zwykłego lub kolorowego sznurka, by osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Wszystko zależy od naszej własnej pomysłowości. Środek za to możemy wyłożyć czymś miękkim, dzięki czemu pudełko zyska nowy, niepowtarzalny charakter i będziemy mogli je komuś sprezentować.

DIY 1
Uniwersalne dekoracje

Uniwersalne dekoracje: girlandy

Szukasz pomysłu na tanie dekoracje, które w łatwy sposób podkreślają daną porę roku we wnętrzach? Girlanda to doskonały pomysł.Wiosną zrobimy girlandę kwiatów, jesienią liści, zimą płatków śniegu. Poza tym możemy wykorzystać piórka, pomponiki i wiele innych rzeczy zależnie od własnego pomysłu. Najbardziej może się to przydać w pokoju dziecka. Dzięki temu stanie się bardziej przytulny i stylowy. Wykonanie takiej girlandy akurat może zająć trochę czasu, ale na pewno nie będzie to zmarnowany czas.

Taki niedrogi pomysł wprowadza do domu zupełnie inny klimat, który będzie z pewnością nas zadowalać. Poza tym girlandy nadają się także do ogrodu, na taras lub przed drzwiami. Sprawdzą się ozdoby świąteczne, szczególnie łatwo je zrobić w różnym klimacie.

Jakie zalety mają dekoracje zrobione własnoręcznie?

Dekoracje DIY (do it yourself) to doskonały pomysł by mieć unikalne dekoracje w domu, które nie nadszarpną domowego budżetu. To unikatowe ozdoby, które nie są sztampą i dodają niepowatrzalnego charakteru.

Z czego można wykonać DIY ozdoby świąteczne?

Ciekawe dekoracje można wykonać z rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych. Z powodzeniem też sprawdzą sie bibuły, imitacje roślinne czy nawet filc.

Jak stworzyć świąteczny klimat w domu?

Poza standardowymi dekoracjami, dobrze sprawdzają się te wykonane własnoręcznie. W zależności od świąt nie zabraknie w domu: girland, stroików, bukietów, plakatów czy zdjęć w przepięknych ramach.