Dekoracje w domu: dodatki, które tworzą klimat

dekoracja
Dekoracje w domu

Dom, mieszkanie – najważniejszy punkt w życiu każdej rodziny, bez względu na to, czy już jest ona kilku czy jednosoobowa. W poszukiwaniach i wyborze bierzemy pod uwagę lokalizację, zagęszczenie sąsiadami i bezpieczeństwo. Jedni szukają ciszy i spokoju, inni wręcz przeciwnie: energii, ruchu i dynamiki danego miejsca. Wszyscy zaś pragną, by ich mieszkanie miało niepowtarzalny charakter, a to z kolei wymaga dbałości w wyborze dodatków do wnętrza.

Dekoracje we wnętrzu: jak urządzić swoje cztery kąty

Kiedy mamy już wybrane swoje miejsce, rozpoczynamy inwestycję, która raczej nie zakończy się w tydzień czy miesiąc. I to jest dobra wiadomość, bo mamy czas, aby zastanowić się, jak ma wyglądać wnętrze naszego domu. Możemy na spokojnie przemyśleć wszystkie kwestie związane z urządzaniem naszego domu. Inwestycję tę realizujemy sami lub zlecamy ją innym osobom, jakiejś firmie lub nawet dużemu przedsiębiorstwu. I w tym momencie zaczyna powstawać nasz dom lub nasze mieszkanie. Cegła po cegle, systematycznie i krok za krokiem zbliża się moment, kiedy wejdziemy do środka i zaczniemy zastanawiać się nad tym, jak nam się będzie tutaj żyło? Kolejnym naturalnym krokiem jest wykończenie wnętrza, najpierw ściany, sufity, podłogi, schody, czyli wszystko to, na czym będą stały meble, do czego zamontujemy oświetlenia, wyposażenie każdego z pomieszczeń. A przecież każdy pokój, kuchnia czy łazienka spełnia w naszym domu inną rolę. W związku z tym musimy połączyć funkcjonalność i wygodę z wyglądem, który będzie odzwierciedlał charakter nasz i naszej rodziny.

Dekoracje we wnetrzach
Design we wnętrzu

Design we wnętrzu: dekoracje, które dodają wnętrzom charakteru

Gdy już wyposażymy nasz dom w to wszystko, co jest nam potrzebne, co jest nam niezbędne, co chcemy, żeby było świadkiem naszej codzienności i wyglądało ładnie oraz żeby pasowało do siebie i do nas, nadchodzi czas na chyba najistotniejszą naszą aktywność. Decydujemy jaki ma być design we wnętrzu: dekoracje we wnętrzu.
Designerski może oznaczać modny, drogi, luksusowy, choć wcale nie musi. To zależy w dużej mierze od nas, a w jeszcze większej od zasobności naszego portfela. Dobry design łączy estetykę oraz funkcjonalność. Dobry design to uczta dla duszy i komfort dla ciała, spełnia potrzeby, które rodzą się w naszym sercu i w rozumie.

design we wnetrzu
Dekoracja we wnętrzu

Dekoracja we wnętrzu: ważny element stylu

Niezbędnymi elementami designu są dekoracje. Sceneria naszego codziennego życia ma służyć nam jak i naszym najbliższym. I ta posługa ma być oczywiście użyteczna i praktyczna, ale też koniecznie wykwintna, niepowtarzalna oraz gustowna. Cała rodzina będzie chciała czuć się w swoim domu swobodnie, aby móc korzystać w komfortowy sposób ze wszystkiego, co dom oferuje.
Wnętrze naszego domu zasługuje na to, aby podarować mu najlepsze dekoracje. Najlepsze wcale nie oznacza najdroższe. Najlepsze wcale nie musi oznaczać tych najmodniejszych z pierwszych stron gazet, czy z domów znanych celebrytów. Najlepsze powinno oznaczać najbardziej zharmonizowane ze mną i moją rodziną. Należy wybrać kolorystykę najbardziej współgrającą z naszą energią i naszą naturą, a styl wystroju tak, aby pasował tak do naszych wyobrażeń jak i oczekiwań. Chcemy przecież, aby z jednej strony każdy szczegół wtopił się pięknie i naturalnie w otoczenie, a z drugiej strony wybijał się z niego subtelnie zwracając na siebie uwagę domowników i gości.

dekoracje2
Dekoracje na ścianach

Dekoracje ścienne: zmieniające się trendy

Decyzje te wydają się ważne, bo na pierwszy rzut oka na całe życie. Ale nie zapominajmy, że urządzanie wnętrza możemy zrobić kilkakrotnie, a nawet kilkanaście razy w ciągu naszego życia. Możemy się tym bawić, dawać upust swojej wyobraźni, za każdym razem skomponować wnętrze naszych marzeń.
Trendy w designie wciąż się zmieniają, a my – w zasadzie w każdym sezonie jesteśmy w stanie ozdabiać nasze ściany najmodniejszymi elementami. Niech nas nie dziwi to, że w jednym sezonie będą zachwycać nas obrazy w stylu skandynawskim, a w kolejnym na naszych ścianach pojawią się dekoracje w stylu boho. Stylowe dekoracje ścienne w krótkim czasie pozwolą nam się cieszyć niedrogą metamorfozą.

Elementy wystroju wnętrz, które nadają im charakteru

Co składa się na dekoracje we wnętrzu każdego domu? Czym możemy wykreować piękny i funkcjonalny dom? Całość tworzą pojedyncze meble, oświetlenie, dodatki i ozdoby.
Złoty flakon na zasuszone latem kwiaty, który nie tylko będzie wyglądał naturalnie, ale też ożywi w nas wspomnienia wakacji za każdym razem, gdy na niego spojrzymy. Ceramiczne uchwyty do szafek mogą pochodzić z kredensu naszych dziadków. Lustro w stylu indyjskim mogliśmy zobaczyć na pierwszej randce w restauracji wschodniej i teraz dla upamiętnienia tej chwili chcemy mieć takie w łazience. Oświetlenie klubowe może nam przypominać szalone czasy studenckie, które skończyły się zbyt szybko. Aksamitny fotel w kolorze fuksji jest tak ciepły i wygodny, jak ten, w którym siedzieliśmy w zimowy dzień w pachnącej kawą i cynamonem cukierni. Ciekawą naklejkę na ścianę znaleźliśmy zupełnie przypadkowo w sklepie internetowym i tak przykuła nasz wzrok, że od pierwszej chwili wiedzieliśmy, że nakleimy ją na ścianę w sypialni.
To wszystko tworzy wyjątkowy i indywidualny klimat w każdym domu. Każdy szczegół może być tym, który będzie przypominał nam o pięknych chwilach z naszego życia.

Jak dekoracje domu wpływają na wystrój wnętrza?

Dobrze dobrane dekoracje pozwolą nam wydobyć piękno z przedmiotów, podkreślić unikatowy charakter wnętrza. Otaczanie się pięknymi przedmiotami każdego dnia poprawia nasze samopoczucie i działa kojąco na zmysły.

Jak zadbać o styl we wnętrzu?

Wybrane dekoracje do domu dodadzą smaczku naszej przestrzeni. Miękki dywan, kolorowe lustro, makrama na ścianie to przedmioty, które warto wybrać podczas dekorowania.

Jakie elementy wyposażenia wybrać do stylu boho?

Nieodzownym elementem wystroju są wygodne fotele rattanowe, ażurowe krzesło czy klimatyczne plecionki i egzotyczna roślinność.